Cam Yünü

Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve yoğunlukta değişik kaplama malzeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebilmektedir. Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ağlamaktadır. Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz. Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz, böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez. Ergitilmiş camdan elde edilen ısı ve ses izolasyonunda kullanılan, bükülebilir, ateşe dayanıklı cam lifleridir.Kullanım alanı gerçekten çok geniş bir malzemedir. Dış tuğla sandviç duvarlarda ısı izolasyonu, iç eride alçıpan duvarlarda ses izolasyonu, çatı döşemerinde ısı izolasyonu, prefabrik boru izolasyonu, klima santrallarında izolasyon gibi bir çok kullanım alanı var.
Cam Yünü Kullanım Alanları - Nerelerde Kullanılır ?
- Dış duvarlarda her türlü duvar ve betonarme elemanların iç yüzeylerinde, - İç bölme ve komşu duvarlarda, - Merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda, - Her türlü ahşap oturtma çatılar, Metal çatılar ve sandviç çatılar (Şilteler, kullanılmayan çatı arası ısı yalıtımında, döşemeye serilmek suretiyle uygulanır.Şiltelerin üzeri herhangi bir malzeme ile örtülmez.) - Ahşap karkas binaların içten ısı ve ses yalıtımı uygulamalarında kullanılmaktadır. Klima Şiltesi
Hafif, bir yüzü alüminyum folyo ile kaplı camyünü şiltedir.
Uygulama Alanları:
- Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımı
Cam yünü Çatı Şilteleri Hafif, yanmaz, kaplamasız camyünü şiltedir. Bir yüzü alüminyum folyo ile kaplanmış olarak da sunulmaktadır.
Uygulama Alanları: - Her türlü eğimdeki metal ve ahşap çatılar - Kullanılmayan çatı araları - Kullanılan çatı aralarında - Çelik konstrüksiyonlu endüstriyel yapılarda - Sandviç çatılarda - Hayvan barınakları ve tavuk çiftliklerinde
Güneş Kollektör Şiltesi (Siyah) Hafif, yanmaz, kaplamasız camyünü şiltedir.
Uygulama Alanları: - Güneş enerjisi kolektörlerinde - Sıcak su depolarının yalıtımında
Duvar Levhası Hafif, yanmaz, su itici özellikte, silikon katkılı, kaplamasız camyünü levhadır. Bir yüzü alüminyum folyo, ya da bir veya her iki yüzü sarı camtülü ile kaplanmış olarak da sunulmaktadır.
Uygulama Alanları: - Her türlü cephe ve ara bölme duvarları yalıtımında
Cephe Levhası Hafif, yanmaz, sarı camtülü kaplı, su itici özellikte, silikon katkılı camyünü levhadır. Bir yüzü siyah camtülü kaplı olarak da sunulmaktadır.
Uygulama Alanları: - Her türlü dış cephe yalıtımında
Klima Levhası (Kaplamasız) Hafif, kaplamasız camyünü levhadır. Bir yüzü alüminyum folyo kaplı olarak da sunulmaktadır.
Uygulama Alanları: - Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımı
Prefabrik Boru Isıtma, soğutma ve soğuk su borularının yalıtımı amacıyla yüksek birim ağırlıkta camyününden imal edilmiş 1,20 m boyunda borulardır. Prefabrik Boru - Montaj olanağı sağlamak üzere boyuna kesiktir. Buhar kesici gerektiren yerlerde kullanılmak üzere, alüminyum folyo kaplı çeşitleri de mevcuttur. Alüminyum folyo kaplı Prefabrik Borular ek yerine boyuna olarak 5 cm. bindirme payına sahiptir. Bu pay üstünde yapışkanlı özel bant bulunmaktadır.
Kullanım Alanları: Sanayi boruları, kalorifer tesisatları, merkezi ısıtma tesisatları, soğuk su borularında ısınmaya karşı, güneş enerjisi tesisatları, boruların terlemeye karşı korunması, yüksek basınçlı su borularında titreşime ve sese karşı, boruların donmaya karşı korunması.

Yalıtımınızı sağlıklı yaptırın paranız cebinizde huzurunuz yerinde kalsın!!!